Visoka škola Vršac

  • Početna
  • Obaveštenja
  • Studenti
  • Profesori
  • Projekti
  • Kontakt

dr Predrag Prtljaga

 
Predrag Prtljaga rođen je 1965. godine u Vršcu. Osnovnu školu, kao i srednju školu Nikola Tesla završio je u Vršcu. Po završetku srednje škole upisuje studije na Tehničkom fakultetu u Zrenjaninu, koje završava 1991. godine i stiče diplomu profesora informatike. Maja 2014. godine magistrirao je na Fakultetu za menadžment u Novom Sadu, radom na temu Upotreba Internet prezentacija u službi poboljšanja saradnje predškolskih ustanova sa društvenim okruženjem. Septembra 2016. godine odbranio je doktorsku tezu pod naslovom Model kreiranja Internet portala u funkciji podizanja kvaliteta predškolskog vaspitanja i obrazovanja na navedenom fakultetu pred komisijom koju su činili akademik prof. dr Grozdanka Gojkov, redovni profesor dr Milica Andevski i mentor, redovni profesor dr Zoran Savić.
Na svom profesionalnom putu, nakon petnaestogodišnjeg iskustva na radu u prodaji, servisiranju i obuci za rad na računarima, karijeru nastavlja kao profesor računarstva i informatike u Gimnaziji Borislav Petrov – Braca u Vršcu od 2003. do 2008. godine. U istom periodu paralelno radi i na tadašnjoj Višoj školi za obrazovanje vaspitača u Vršcu. U zvanje nastavnik praktične nastave Više škole, za nastavni predmet Osnovi informatike i računarstva u obrazovanju izabran je 02.11.2004. godine. Od maja 2007. godine zaposlen je na Visokoj školi stukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Vršcu, kao nastavnik za predmete Informatički praktikum i Računari u vaspitno-obrazovnom radu. Od oktobra 2009. na Visokoj školi stukovnih studija za obrazovanje vaspitača Mihailo Palov u Vršcu radi u zvanju nastavnika veština na strukovnim studijama za predmete Informatički praktikum i Računari u vaspitno-obrazovnom radu. Septembra 2014. godine izabran je u zvanje predavača u užoj naučnoj oblasti: Primenjene nauke, na Visokoj školi strukovnih studija za vaspitače Mihailo Palov Vršac. Oktobra 2016. godine izabran je u zvanje profesora strukovnih studija u užoj naučno-stručnoj oblasti Računarske nauke, za predmet Informatički praktikum i u užoj naučno-stručnoj oblasti Pedagoške nauke, za predmete: Primena informaciono-komunikacionih tehnologija u vaspitno-obrazovnom radu i Informaciono-komunikacione tehnologije kao didaktičko sredstvo.
Redovno je angažovan i kao saradnik Učiteljskog fakulteta Univerziteta u Beogradu – Nastavnog odeljenja u Vršcu.
Pored neposrednog rada u nastavi, uključuje se i u druge aktivnosti škole (izdavačka delatnost, organizacija naučnih skupova, izrada i održavanje web sajta škole). Bavio se osmišljavanjem sadržaja predmeta Informatički praktikum, Računari u vaspitno-obrazovnom radu, Primena IKT u vaspitno-obrazovnom radu, Informaciono-komunikacione tehnologije kao didaktičko sredstvo i njihovim usaglašavanjem sa zahtevima Bolonjske deklaracije, Zakona o visokom obrazovanju i TEMPUS TEACH projekta. Posvećeno je učestvovao u izradi i elektronskoj obradi dokumentacije za akreditaciju i reakreditaciju ustanove i nastavnih programa sadašnje Visoke škole strukovnih studija za vaspitače Mihailo Palov Vršac.
Pored toga, aktivno je učestvovao na četrdeset naučno – stručnih konferencija u zemlji i inostranstvu, predstavljajući svoje radove. Samostalno ili u koautorstvu objavio je više od tridesetpet radova na temu obrazovanja, informatike i Interneta, kao i udžbenik za izvođenje nastave iz predmeta Informatički praktikum. Autor je i administrator sajtova Visoke škole strukovnih studija za vaspitače Mihailo Palov, Srpske akademije obrazovanja, Pedagoškog društva Vojvodine, Istraživačkog – edukativnog centra, Predškolske ustanove Čarolija, Prirodnjačkog društva GEA…
Učesnik je i kourednik Zbornika radova sa naučnostručnih konferencija u okviru projekata prekogranične saradnje između Srbije i Rumunije: Gifted Children and Relevant Adults in the Region of South Banat and Timish, 2006-2007. godine i Quality in education, college and universities, using innovative methods and new laboratories, 2010-2012. godine, pod pokroviteljstvom EAR (Evropska agencija za rekonstrukciju) i Ministarstva finansija Republike Srbije. Tehnički je urednik Zbornika rezimea i aktivni učesnik u organizaciji The 4th ENIEDA Conference on Linguistic and Intercultural Education – Negotiating and constructing European identities across languages and cultures, održane 2011. godine u Vršcu. Aktivno je u periodu od 2010. do 2012. godine učestvovao u realizaciji projekta u okviru susedskog programa Romania-Serbia IPA Cross-Border Cooperation Programme: Quality in education, college and universities, using innovative methods and new laboratories, (priprema konferencija, koautor radova, tehnička priprema Zbornika radova …)
Tokom juna meseca 2014. godine, u okviru projekta Poles of Cultures – cultural policy, community and regional development tool, finansiran od strane Evropske Unije kroz IPA Program prekogranični saradnje Rumunija – Republika Srbija, pohađao je specijalizovanu obuku i stekao diplomu Menadžer projekata po programu akreditovanom od strane Ministarstva obrazovanja i Ministarstva za rad, porodicu, socijalnu zaštitu i stare, Republike Rumunije.
Član je tima za realizaciju TEMPUS programa. Harmonization of Preschool Teacher Education Curricula in Serbia (TEACH) finansiranog od strane EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency), 2013-2016. godine. Kroz ciklus intenzivne obuke osposobljen je za trenera i postao je član je TEACH tima Vršac, koji treba da doprinese unapređivanju transverzalnih veština nastavnog kadra Visoke škole.
 
Učešće na konferencijama:
 
  • Primena računara i engleskog jezika u radu sa darovitom decom – koautorstvo, rad izlagan na 13. međunarodnom okruglom stolu Praktični aspekti savremenih shvatanja darovitosti u Vršcu, 12. jula 2007. godine; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 987-86-7372-075-3);
  • Multimedija – surogat roditelj – koautorstvo, rad predstavljen na 14. okruglom stolu Porodica kao faktor podsticanja darovitosti, u Vršcu, 10. jula 2008; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-088-3).
  • An IT Gifted – An E.T. in the Classroom, rad predstavljen na medjunarodnoj naučnoj konferenciji Holistični pogled na nadarjenost, u Ptuju, 21-22. novembra 2008; rad objavljen u istoimenoj publikaciji.
  • Internet sajtovi – novo lice nove škole, rad predstavljen na V impozijumu Vaspitač u XXI veku,  u Sokobanji, 27-28. marta 2009. godine. 
  • Informatika – više od igre, rad predstavljen na 2. medjunarodnoj interdisciplinarnoj stručno – naučnoj konferenciji Nastava i Bolonjski proces, u Subotici, 15-16. maja 2009; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea.
  • Informatika – igre bez granica, rad predstavljen na Prvom kongresu pedagoga Republike Srpske Razvoj pedagoške nauke i reformske promjene u obrazovanju i vaspitanju, na Jahorini, Republika Srpska, 25-27. juna 2009.
  •  IT elita više na stanuje ovde, rad predstavljen na 15. okruglom stolu Daroviti i društvena elita, u Vršcu, 10. jula 2009; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-108-8).
  • High School Informational System – A Way towards Successful Education, rezime objavljen u zborniku rezimea 6th International Conference on Informatics, Educational Technology and New Media in Education, u Somboru, 28-29. marta 2009; Pedagoški fakultet u Somboru, Sombor (ISBN 978-86-83097-84-5) prihvaćen za objavljivanje u The International Journal on Informatics and new Media in Education.
  • Internet – neprepoznata mogućnost za predstavljanje neiskorišćenih resursa za razvoj treking turizma u Srbiji, rad predstavljen na XVII medjunarodnom interdisciplinarnom simpozijumu Ekologija, sport, fizička aktivnost i zdravlje mladih, u Novom Sadu, 8-9 oktobra 2009. godine; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-86025-10-4)
  • Dete, porodica i informatičko društvo, rad predstavljen na VI Seminaru Vaspitač u XXI veku,  u Sokobanji, 26-27. marta 2010. godine.
  • Higher School Informational System in the Internet Environment, rad predstavljen na naučnom skupu Social Sciences and Humanities: Between Theory and Practice, Banat UASVM, Timisoara, Romania, May 14-15, 2010.
  • Strukovno obrazovanje – kako ga vide studenti, rad predstavljen na 3. medjunarodnoj interdisciplinarnoj stručno – naučnoj konferenciji Vaspitno-obrazovni horizonti, u Subotici, 15-16. maja 2010; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-87893-05-4)
  • global-IT-izacija, rad predstavljen na 16. okruglom stolu Daroviti u procesu globalizacije, u Vršcu, 2. jula 2010; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-119-4).
  • Internet sajtovi dečjih vrtića – potreba ili moda, rad predstavljen na VII Seminaru Vaspitač u XXI veku,  u Sokobanji, 25-26. marta 2011. godine.
  • Internet kao idealan medij za promociju planinarenja u vaspitanju i obrazovanju, rad predstavljen na 4. medjunarodnoj interdisciplinarnoj naučno – stručnoj  konferenciji Vaspitno-obrazovni i sportski horizonti, u Subotici, 13-14. maja 2011; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-87893-14-6)
  • Reciklaža informacija rad predstavljen na naučno – stručnom simpozijuma sa medjunarodnim učešćem Tehnologija, informatika i obrazovanje – za društvo učenja i znanja, TIO6, u Čačku, 3-5. juna 2011
  • Moralne dileme darovitih – od Nobela do Gejtsa, rad predstavljen na 17. okruglom stolu Darovitost i moralnost, u Vršcu, 1. jula 2011; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-134-7).
  • The Blog as Innovative Educational Method, koautorstvo, rad predstavljen na Medjunarodnoj naučnoj konferenciji Transnational Sustainable Methods for Quality Increase in Higher Education, na Ioan Slavici Foundation for Culture and Education – University, Timisoara, 26. oktobra 2011. / u okviru Romania-Serbia IPA Cross-Border Cooperation Programme: Quality in education, college and universities, using innovative methods and new laboratories
  • ECO-Knowledge and Values of Future Preschool and Primary School Teachers,  koautorstvo, rad predstavljen na VII. Medjunarodnoj naučnoj konferenciji Ekologija za boljši jutri, u Rakičanu, Slovenija, od 21. do 23. marta 2012.
  • Evaluation of  Effects of using Blog as an Innovative Method in Teaching the Subject Mental Health, koautorstvo, rad predstavljen na Medjunarodnoj naučnoj konferenciji Quality Increase in Higher Education Teaching through Innovative Methods, na Preschool Teacher Training College “Mihajlo Pavlov”, Vrsac, 26. marta 2012. / u okviru Romania-Serbia IPA Cross-Border Cooperation Programme: Quality in education, college and universities, using innovative methods and new laboratories
  • Internet podrška održivom razvoju u segmentu zaštite životne sredine, rad predstavljen na 5. medjunarodnoj interdisciplinarnoj stručno – naučnoj  konferenciji Vaspitno-obrazovni i sportski horizonti, u Subotici, 11-12. maja 2012; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-87893-20-7)
  • Kan akademija – nova perspektiva u obrazovanju rad predstavljen na naučno – stručnom skupu sa medjunarodnim učešćem Tehnika i informatika u obrazovanju – TIO 2012, u Čačku, 1-3. juna 2012.
  • Sustainable Development from the Standpoint of Future Educators, rad predstavljen i štampan u Zborniku rezimea 3rd World Conference on Learning, Teaching and Leadership, Brussels, Belgium, 25-28 October  2012.
  • Computer-Related Anglicisms and Linguistic Ecology of Students, koautorstvo, rad predstavljen na VIII. Medjunarodnoj naučnoj konferenciji Ekologija za boljši jutri, u Rakičanu, Slovenija, od 27. do 29. marta 2013.
  • Kvalitet obrazovanja darovitih u kontekstu informatičkog društva, rad predstavljen na 19. okruglom stolu Daroviti i kvalitet obrazovanja, 28. jula 2013; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-175-0).
  • Živi lokalno – radi globalno, WWVršac, Internet konferencija, održana u Vršcu, od 01-02. novembra 2013, (učešće na konferenciji).
  • Internet as a Possibility for Promoting Trekking Tourism, koautorstvo, rad predstavljen na IX. Medjunarodnoj naučnoj konferenciji Ekologija za boljši jutri, u Rakičanu, Slovenija, od 27. do 28. marta 2014.
  • Upotreba računara i interneta kao podsticaj razvoja kreativnosti dece predškolskog uzrasta, rad predstavljen na 20. okruglom stolu Darovitost i kreativnost – razvojna perspektiva kreativne performanse, 06. juna 2014; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-197-2).
  • Otvoreno obrazovanje i digitalne kompetencije nastavnika, konferencija i radionice, od 17-18. jula 2014. godine na Fakultetu organizacionih nauka Univerziteta u Beogradu, u organizaciji stručnog tima za reformu visokog obrazovanja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije (HERE tim), (učešće na konferenciji i na radionicama).
 
Bibliografija objavljenih naučnih i stručnih radova:
 
  • Jelena Prtljaga, Predrag Prtljaga (2007). Primena računara i engleskog jezika u radu sa darovitom decom u Zborniku radova XIII okruglog stola Praktični aspekti savremenih shvatanja darovitosti, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, Vršac. str. 463-470. (UDK: 371.95; ISSN 1820-1911, 13; ISBN 978-86-7372-080-7)
  • Predrag Prtljaga (2007). The Influence of Informational Technologies, in the First Place Internet, on „Small“ Languages u Scientific and Technical Bulletin, Series: Social and Humanistic Sciences Nr. 12, University Aurel Vlaicu of Arad, Arad, Romania. str. 140-147. (ISSN 1582–7976)
  • Predrag Prtljaga (2008). An IT Gifted – An E.T. in the Classroom u Holistični pogled na nadjarenost, MiB d.o.o, Ljubljana, Slovenija. str. 147-151. (ISBN 978-961-91579-6-1)
  • Jelena Prtljaga, Predrag Prtljaga (2008). Multimedija – surogat roditelj u Zborniku radova XIV okruglog stola Porodica kao faktor podsticanja darovitosti, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača Mihailo Palov, Vršac. str. 522-533. (UDK: 371.95; ISSN 1820-1911, 14; ISBN 978-86-7372-103-3)
  • Predrag Prtljaga, Jelena Prtljaga (2008). IT Support to Team Learning u Research and Education in Innovation Era, 2nd Edition, University Aurel Vlaicu of Arad, Arad, Romania. str. 369-374. (ISSN 2065–2569)
  • Jelena Prtljaga, Predrag Prtljaga (2009). Učenje stranih jezika kao pretpostavka informatičkog obrazovanja u Monografiji medjunarodnog znanstvenog skupa Škola po mjeri, Sveučilište Jurja Dobrile, Pula, Hrvatska. str. 333-340. (UDK: 371.3: 811.111-26; ISBN 978-953-7498-24-5).
  • Predrag Prtljaga (2009). Informatika – više od igre u Zborniku radova sa 2. medjunarodne interdisciplinarne stručno – naučne konferencije Nastava i Bolonjski proces, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, Subotica. Str. 103-111. (ISBN 978-86-87893-02-3).
  • Predrag Prtljaga (2009). IT elita više na stanuje ovde u Zborniku radova XV okruglog stola Daroviti i društvena elita, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača Mihailo Palov, Vršac. str. 492-501. (UDK: 371.95; ISSN 1820-1911, 15; ISBN 978-86-7372-114-9, Naučna kritika, elektronski optički disk (CD-ROM) ISBN 978-86-7372-118-7 )
  • Predrag Prtljaga, Jelena Prtljaga (2010.). IT and English Language Competence – A prerequisite for Successful Communication in Contemporary Education u  Real and Virtual in Learner’s Development, Risoprint, Cluj – Napoca. str. 493-497. (ISBN 978-973-53-0267-2).
  • Predrag Prtljaga (2010.). Informatičko obrazovanje – igre bez granica u časopisu Naša škola 1-2 (Zbornik sa Prvog kongresa pedagoga Republike Srpske „Razvoj pedagoške nauke i reformske promjene u obrazovanju i vaspitanju“ Jahorina, 25-27. jun 2009.), Društvo pedagoga Republike Srpske, Banja Luka. Str. 249-263. (UDK: 371.695; ISSN 0547-308X).
  • Predrag Prtljaga (2010). Internet sajtovi – novo lice nove škole u Naše stvaranje: Zbornik radova sa V simpozijuma Vaspitač u XXI veku, Visoka škola za vaspitače strukovnih studija, Aleksinac. Str. 379-385. (ISBN 978-86-903623-9-4).
  • Predrag Prtljaga (2010). Higher School Informational System in the Internet Environment, Social Sciences Today: Between Theory and Practice (ed. Georgeta Rata and Maria Palicica), Cambridge Scholars Publishing, Newcastle upon Tyne: 279-290. (ISBN (10): 1-4438-2405-4, ISBN (13): 978-1-4438-2405-7)
  • Predrag Prtljaga (2010). Strukovno obrazovanje – kako ga vide studenti u Zborniku radova sa 3. medjunarodne interdisciplinarne stručno – naučne konferencije Vaspitno obrazovni horizonti, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, Subotica. Str. 51-56. (ISBN 978-86-87893-11-5).
  • Predrag Prtljaga (2011). Dete, porodica i informatičko društvo u Naše stvaranje: Zbornik radova sa VI simpozijuma Vaspitač u XXI veku, Visoka škola za vaspitače strukovnih studija, Aleksinac. Str. 788-795. (UDC 37.018.01, 37.032, 159.922.73, ISBN 978-86-88561-00-6).
  • Predrag Prtljaga (2011). Reciklaža informacija u Zborniku radova naučno – stručnog simpozijuma sa medjunarodnim učešćem Tehnologija, informatika i obrazovanje – za društvo učenja i znanja, TIO6, Tehnički fakultet, Čačak. str. 255-260. (UDK: 659.2:004; ISBN 978-86-7776-122-6, Stručni rad)
  • Predrag Prtljaga (2011). Global-IT-zacija u Zborniku radova XVI okruglog stola Daroviti u procesu globalizacija, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača Mihailo Palov, Vršac. str. 547-557. (UDK: 371.95; ISSN 1820-1911, 16; ISBN 978-86-7372-131-6, Pregledni rad, elektronski optički disk (CD-ROM ISBN 978-86-7372-132-3)
  • Tanja Nedimović, Predrag Prtljaga (2011). The Blog as Innovative Educational Method u Zborniku radova medjunarodne naučne konferencije Transnational Sustainable Methods for Quality Increase in Higher Education, Ioan Slavici Foundation for Culture and Education – University, Timisoara, Preschool Teacher Training College “Mihajlo Pavlov”, Vrsac. str. 57-62. (ISBN 978-606-569-306-7, 978-86-7372-139-2, 978-606-92307-9-4) / u okviru Romania-Serbia IPA Cross-Border Cooperation Programme: Quality in education, college and universities, using innovative methods and new laboratories.
  • Predrag Prtljaga (2012). Internet sajtovi dečjih vrtića – potreba ili moda u Naše stvaranje: Zbornik radova sa VII simpozijuma Vaspitač u XXI veku, Visoka škola za vaspitače strukovnih studija, Aleksinac. Str. 418-425. (UDC 004.738.1:323.23(497.11), ISBN 978-86-88561-01-3).
  • Predrag Prtljaga, Jelena Prtljaga (2012). ECO-Knowledge and Values of Future Preschool and Primary School Teachers u Ekološka in etična zavest skozi edukacijski odnos do narave in družbe: Znanstvena monografija, Založba PEF, Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru in RIS Dvorec Rakičan, Maribor, Slovenija.  Str. 172-187. (ISBN 978-961-6647-33-5, COBISS.SI-ID 68983809).
  • Predrag Prtljaga, Tanja Nedimović (2012). Evaluation of  Effects of using Blog as an Innovative Method in Teaching the Subject Mental Health u Zborniku radova medjunarodne naučne konferencije Quality Increase in Higher Education Teaching through Innovative Methods, Preschool Teacher Training College “Mihajlo Pavlov”, Vrsac, Ioan Slavici Foundation for Culture and Education – University, Timisoara,. str. 111-120. (ISBN 978-86-7372-146-0, 978-606-92307-9-4) / u okviru Romania-Serbia IPA Cross-Border Cooperation Programme: Quality in education, college and universities, using innovative methods and new laboratories.
  • Predrag Prtljaga (2012). Internet kao idealan medij za promociju planinarenja u vaspitanju i obrazovanju u Zborniku radova sa 4. medjunarodne interdisciplinarne stručno – naučne konferencije Vaspitno obrazovni i sportski horizonti, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera, Subotica. Str. 444-450. (ISBN 978-86-87983-18-2).
  • Predrag Prtljaga (2012). Kan akademija – nova perspektiva u obrazovanju u Zborniku radova naučno – stručnog skupa sa medjunarodnim učešćem Tehnika i informatika u obrazovanju – TIO 2012, Tehnički fakultet, Čačak. str. 902-907. (UDK: 659.2:004; ISBN 978-86-7776-139-4, Stručni rad).
  • Predrag Prtljaga (2012). Moralne dileme darovitih – od Nobela do Gejtsa u Zborniku radova XVII okruglog stola Daroviti i moralnost, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača Mihailo Palov, Vršac. str. 698-706. (UDK: 371.95; ISSN 1820-1911, 16; ISBN 978-86-7372-148-4, Pregledni rad, elektronski optički disk (CD-ROM ISBN 978-86-7372-149-1)
  • Predrag Prtljaga (2012). Internet podrška održivom razvoju u segmentu zaštite životne sredine u Zborniku radova sa 5. medjunarodne interdisciplinarne stručno – naučne konferencije Vaspitno obrazovni i sportski horizonti, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera, Subotica. (ISBN 978-86-87983-20-7).
  • Predrag Prtljaga (2013). Eko vrtić – ogledni Internet sajt u Naše stvaranje: Zbornik radova sa VIII simpozijuma sa medjunarodnim učešćem Vaspitač u XXI veku, Visoka škola za vaspitače strukovnih studija, Aleksinac. Str. 819-828. (UDK 378.6:37(497.11 Vršac)]:004.738.1 004.773:502/504, ISBN 978-86-7746-367-0).
  • Jelena Prtljaga, Predrag Prtljaga (2013). Computer-Related Anglicisms and Linguistic Ecology of Students u Okoljsko izobraževanje za 21. stoletje: Znanstvena monografija, Založba PEF, Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru in RIS Dvorec Rakičan, Maribor, Slovenija.  Str. 216-227. (ISBN 978-961-6647-37-7 (Pedagoška fakulteta), ISBN 978-961-93275-4-8 (RIS Dvorec Rakičan), COBISS.SI-ID 73596673).
  • Predrag Prtljaga (2013). Sustainable Development from the Standpoint of Future Educators, Procedia – Social and Behavioral Sciences, Volume 93, 21 October 2013. Str. 1855-1859. (ISSN 1877-0428) (http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877042813035751) (Web of Science http://kobson.nb.rs/nauka_u_srbiji.132.html?autor=Prtljaga%20Predrag)
  • Predrag Prtljaga, Jelena Prtljaga (2014). Internet as a Possibility for Promoting Trekking Tourism  u Sodobni ekološki izzivi v procesu izobraževanja: Znanstvena monografija, Založba PEF, Pedagoška fakulteta Univerze v Mariboru in RIS Dvorec Rakičan, Maribor, Slovenija.  Str. 216-227. (ISBN 978-961-6647-46-5 (Pedagoška fakulteta), COBISS.SI-ID 78004481)
 
Knjige:
 
  • Predrag Prtljaga (2009). Informatički praktikum, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača Mihailo Palov, Vršac. (ISBN 978-86-7372-104-0).
  • Jelena Prtljaga, Predrag Prtljaga (ur.) (2007). Darovita deca i relevantni odrasli u regionu Južnog Banata i Timiša / grupa autora = Copiii supradotaţi şi adulţii relevanţi în regiunea Banatului de sud şi în judeţul Timiş / grup de autori, Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, Vršac. (ISBN 978-86-7372-078-4)

Školska 2014/2015. godina
 
Objavljeni radovi:
 
  • Predrag Prtljaga (2014). Application of Web Presentations in the Function of Preschool Education and Upbringing Quality Improvement, Journal Plus Education, Vol XI (2014), No. 2, pp. 110-116. (ISSN 1842-077X, E-ISSN (online) 2068-1151) (http://www.uav.ro/jour/index.php/jpe/article/view/398)
  • Nedimović, T., Prtljaga, J. i Prtljaga, P. (2015). Characteristics of Managerial Work – Chances and Risks, Interdisciplinary Management Research, Josip Juraj Strossmayer University in Osijek, Faculty of Economics in Osijek, Croatia Postgraduate Studies “Management”, Hochschule Pforzheim University. vol. 11: 121-130. (ISSN 1847-0408) (http://www.efos.unios.hr/repec/osi/journl/PDF/InterdisciplinaryManagementResearchXI/IMR11a11)
 
Učešće na konferencijama
 
  • Živi lokalno – radi globalno, WWVršac, II Internet konferencija, održana u Vršcu, od 30. oktobra do 01. novembra 2014, (učešće na konferenciji).
  • Prtljaga, J. & Prtljaga, P. (2015). Environmental Protection Awareness as one of the Key Features of Kindergarten Teacher – Tempus Project Perspective – rad štampan u izvodu na konferenciji Ekologija za boljši jutri, Rakičan, Slovenija, 26-27 mart 2015.
  • Didaktička kultura škole u zamci društvenih mreža, rad predstavljen na 21. okruglom stolu Daroviti i didaktička kultura, 05. juna 2015; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-215-3).
  • Zaštita integriteta dece predškolskog uzrasta na internetu, rad predstavljen na 13. međunarodnoj naučno-stručnoj konferenciji Doba znanja, 25. septembra 2015; rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-6185-021-9).

Školska 2015/2016. godina
 
Radovi:
 
  • Prtljaga, P. (2016). Zaštita integriteta dece predškolskog uzrasta na internetu, XIII međunarodna naučno stručna konferencija Doba znanja, Fakultet za menadžment,  Sremski Karlovci. str. 112-116. (ISBN 978-86-6185-022-6)
  • Prtljaga, J. i Prtljaga P. (2016). Portali, resursi i alati otvorenog obrazovanja, Ekologija v konceptu širših družbenih sprememb: znanstvena monografija, Pedagoška fakulteta, Maribor, RIS Dvorec, Rakičan. str. 194-207. (ISBN 978-961-6647-49-6)
  • Prtljaga, P., Nedimović, T. i Đorđev, I. (2016). Improving organization and skills of planning in higher education using new informational-communicative technology, Proceedings of the Conference Interdisciplinary Management Research XII, Opatija, Croatia, Josip Juraj Strossmayer University of Osijek, Faculty of Economics in Osijek, Croatia, Postgraduate Studies “Management” Hochschule Pforzheim University. pp. 303-312. (ISSN 1847-0408) (http://imr-conference.com/wp-content/uploads/IMR_XII.pdf)
 
Učešće na konferencijama
 
  • Živi lokalno – radi globalno, WWVršac, III Internet konferencija, održana u Vršcu, od 30-31. oktobra 2015. godine., (član organizacionog odbora konferencije).
  • Konferencija organizovana u okviru međunarodnog naučnog projekta: Universals and variants of English and Romanian business metaphors. A corpus-based conceptual mapping of contemporary journalese from a pedagogical approach, održana u periodu od 23-24. novembra 2015. godine u  Alba Juliji, Rumunija (učešće na konferenciji).
  • Prtljaga, J. i Prtljaga P. (2016). Portali, resursi i alati otvorenog obrazovanja, rad predstavljen na konferenciji Ekologija za boljši jutri, u Rakičanu, Slovenija, od 31. marta do 1. aprila 2016.
  • Good practices for the development of key competences in preschool and primary education, međunarodna konferencija održana u periodu od 23-24. juna 2016. godine na Univerzitetu „Aurel Vlaicu “ u Aradu, Rumunija, (učešće na konferenciji).
  • Prtljaga, P. (2016). Intrapersonalni konflikt u virtuelnom svetu, rad predstavljen na 22. okruglom stolu Intrapersonalna darovitost – mogućnosti razvoja u Vršcu, 01. jula 2016. Rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-229-0).
 

Školska 2016/2017.
 
Monografije i udžbenici:
 
  • Đorđev, I., Prtljaga,  P., Prtljaga, J., Nedimović, T. i Stojanović, A. (2016). Vodič za obuku/Training guidelines. Vršac: Visoka škola strukovnih studija za vaspitače „Mihailo Palov“. (ISBN 978-86-7372-243-6) M43 = 3
 
Radovi:
 
  • Prtljaga, P. i Prtljaga, J. (2017). Menadžment obrazovanja u Web 3.0 okruženju, U: J. Starc (ur.) Zbornik radova Međunarodne naučne konferencije Izzivi globalizacije in družbeno-ekonomsko okolje EU (str. 435-441). Novo Mesto: Fakulteta za poslovne in upravne vede i Fakulteta za upravljanje, poslovanje in informatiko. M33
  • Prtljaga, P., & Savić, Z. (2017). The Use of the Internet Sources in the Professional Development of Preschool Teachers / Uporaba internetskih izvora u profesionalnom razvoju odgajatelja. Croatian Journal Of Education – Hrvatski časopis za odgoj i obrazovanje, 19(2). http://cje2.ufzg.hr/ojs/index.php/ CJOE/article/view/2336/677 M23
  • Đorđev, I., Prtljaga, P. i Nedimović, T. (2017). Possibilities of Improvement of Organization and Planning of Work In Higher Education Institutions According the Application of Educational Web Tools, In: B. Cvetkova Dimov (ed.) Proceedings of the Third International Conference “Education across Borders” Education and Research across Time and Space (1100th Death Anniversary of St. Clement of Ohrid), Bitola, FYROM, University „St. Kliment Ohridski“, Faculty of Education – Bitola. pp. 631-639. (ISBN 978-9989-100-50-5) M33
  • Predrag Prtljaga (2017). Intrapersonalni konflikt u virtuelnom svetu u Tematskom zborniku radova 22. okruglog stola Intrapersonalna darovitost – mogućnosti razvoja, Visoka škola strukovnih studija za vaspitače Mihailo Palov, Vršac. str. 189-197. (UDK: 37.018.43; ISBN 978-86-7372-244-3, elektronski optički disk) M33
  • Prtljaga, P. (2017). Restart obrazovanja ili obrazovanje za startap, rad predstavljen na 23. okruglom stolu Darovitost i kreativni pristupi učenju u Vršcu, 30. juna 2017. Rezime rada objavljen u istoimenom zborniku rezimea (ISBN 978-86-7372-245-0). M34
  • Sturza Milić, N., Prtljaga, P. (2017). Integrative approach to the problem of sedentary life style of young people in ICT and physical education teaching. U Robert Celec, (Ur.), Znanstvena monografija „Development of Ecological Responsibility“, 287-305, Hamburg: Verlag Dr. Kovač. ISSN 0945-487X  ISBN 978-3-8300-9620-7 M14
Učešće na naučnim i stručnim skupovima
 
  • Živi lokalno – radi globalno, WWVršac, IV Internet konferencija, održana u Vršcu, od 28-29. oktobra 2016. godine
  • Konferencija o usklađivanju studijskih programa za strukovne vaspitače – završna konferencija projekta TEACH, održana u Novom Sadu, 04.11.2016. godine (član organizacionog odbora konferencije).
  • DIDS 2017, osma godišnja konferencije u organizaciji RNIDS, održana u Beogradu 07.03.2017. godine
  • Sturza Milić, N. & Prtljaga, p. (2017). Integrative approach to the problem of sedentary life style of young people in ICT and physical education teaching. Rad prezentovan na naučnoj konferenciji: Challenges Regarding Environmental Protection of Today and Tomorrow, RIS Dvorec, Rakičan, 29. – 31.03.2017. 
  • Prtljaga, P. (2017). Restart obrazovanja ili obrazovanje za startap, rad predstavljen na 23. okruglom stolu Darovitost i kreativni pristupi učenju u Vršcu, 30. juna 2017.

Školska 2017/2018.
 

Naučni i stručni radovi, radovi u izvodu

  • Prtljaga, J. i Prtljaga P. (2017). „Open Education and Possibilities for Employment“. In:  Magic Pentagon. Timisoara: „IOAN SLAVICI” Association for European Integration. No. 6, p. 4-5. https://www.uskolavrsac.edu.rs/peti-sesti-broj-biltena/
  • Prtljaga, P. i Palinkašević, R. (2017). „Editorial Board, IT and English language Competences – a Prerequisite for Successful Inclusion in Index Databases“. Conference proceedings from the International Scientific Conference The Education at the Crossroads – Conditions, Challenges, Solutions and Perspectives. Bitola: Macedonian Science Society – Bitola, Republic of Macedonia. p. 217-221. (ISBN 978-608-4616-89-4)
  • Prtljaga, J. i Prtljaga P. (2018). „Engleski jezik i kompjuterski posredovana komunikacija i saradnja u kontekstu globalizacije“. U: Zbornik rezimea Izzivi globalizacije in družbeno-ekonomsko okolje EU. Novo Mesto: Univerza v Novem Mestu, Fakulteta za ekonomijo in informatiko i Fakulteta za poslovne in upravne vede, str. 80. (ISBN 978-961-6770-41-5)
  • Prtljaga, J. i Prtljaga P. (2018). „Foreign Language and ICT within ECEC“. In: Book of Abstracts VII International Conference Early Childhood Care and Education (ECCE 2018). Moscow: Lomonosov MSU. p. 441-442. (ISSN 2308-6408)
  • Prtljaga, P. (2018). ,,Demokratija ili darovitost (pitanje je sad)”. U: Knjiga rezimea 24. okrugli sto o darovitosti: Dostignuća i perspektive u obrazovanju darovitih. Vršac: Visoka škola strukovnih studija za vaspitače „Mihailo Palov”, str. 97-98.

Recenzije

  • The Education at the Crossroads – Conditions, Challenges, Solutions and Perspectives. Bitola: Macedonian Science Society – Bitola, Republic of Macedonia, November 10-11, 2017.
  • CSAE 2017 – The International Conference on Computer Science and Application Engineering. Shanghai: October 21 – 23, 2017.
  • IKT u vaspitanju i obrazovanju, sportu i medicini – 10. međunarodna interdisciplinarna stručno-naučna konferencija „Horizonti“ 2018. Subotica: Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača i trenera, 11. i 12. maj 2018. (ISBN 978-86-87893-38-2)

Učešće na naučnim i stručnim skupovima

  • Razumevanje i usvajanje refleksivne prakse u obrazovanju vaspitača i nastavnika. Seminar u organizaciji Fondacije Tempus – Erazmus+ kancelarije u Srbiji, Tima stručnjaka za unapređenje reforme visokog obrazovanja u Srbiji (HERE tim) i domaćina Visoke škole strukovnih studija za obrazovanje vaspitača u Novom Sadu 5. oktobra 2017. godine.
  • Živi lokalno – radi globalno, WWVršac, V Internet konferencija, održana u Vršcu, od 27-29. oktobra 2017. godine.
  • Prtljaga, P. i Palinkašević, R. (2017). „Editorial Board, IT and English language Competences – a Prerequisite for Successful Inclusion in Index Databases“. Rad predstavljen na Međunarodnoj naučnoj konferenciji pod nazivom „Obrazovanje na raskrsnici – uslovi, izazovi, rešenja i perspektive“. 10-11 Novembar 2017. Bitola.
  • DIDS 2018., deveta godišnja konferencije u organizaciji RNIDS, održana u Beogradu 06. 03. 2018. godine
  • Međunarodni naučni skup 24. okrugli sto o darovitima: Dostignuća i perspektive u obrazovanju darovitih, 29. 6. 2018, Vršac: Visoka škola strukovnih studija za vaspitače ,,Mihailo Palov”, Vršac, saopštenje na temu: ,,Demokratija ili darovitost (pitanje je sad)”.

Učešće na projektima

  • Zamenom uloga do promene u stavovima realizator projekta Asocijacija za seksualno i reproduktivno zdravlje i prava Srbije (SRH Srbija), uz podršku Međunarodne federacije za planirano roditeljstvo (IPPF), u okviru Innovation Fund programa, posredstvom Istraživačko-edukativnog centra.
  • Strategije podsticanja kreativnosti na ranom uzrastu sufinansiran od strane Pokrajinskog sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj (broj projekta 142-451-2643/2017-02-1, koordinator projekta: prof. dr Aleksandar Stojanović).
  • Integrativni pristup na ranom uzrastu – uloga vaspitača sufinansiran od strane Pokrajinskog sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj (broj projekta 142-451-2712/2018-02-1,  koordinator projekta: dr Nataša Sturza Milić).
 
Školska 2018/2019.
 
Naučni i stručni radovi, prikazi
Пртљага, Ј. и Пртљага П. (2018). „Интегративни приступ у раду са даровитима“. У зборнику резимеа: 1. Међународна коференција „Даровитост, едукација даровитих, иновације и креативност у основном, средњем и високом образовању и психологији“. Бања Лука: Графид. стр. 40-42. (ISBN 978-99976-39-28-8 COBISS.RS-ID 7735576)
Bratina T. i Prtljaga P. (2019). Učitelji, interaktivne table i nastavni materijali. U: Knjiga rezimea 6. Dani Šime i Ante Starčevića. Gospić. Pučko otvoreno učilište Dr. Ante Starčevića.
Kevereski, Lj. i Prtljaga, P. (2019). Daroviti i „kreativna destrukcija“koncepti budućnosti koji postaju sadašnjost. U: Knjiga rezimea 25. okrugli sto o darovitosti: Kompleksnost fenomena darovitosti i kreativnosti. Vršac. Visoka škola strukovnih studija za vaspitače „Mihailo Palov”: 64.
Prtljaga, P. & Prtljaga, J. (2019). Language and Way of Learning in the Era of Artificial Intelligence. Hercog, J. (Ed). Contemporary Aspects of Giftedness. Hamburg. Verlag Dr. Kovač: 201-212
Učešća na naučnim i stručnim skupovima i (e)konferencijama, obukama
Član tima (WP7 – Dissemination & Exploitation) za realizaciju projekta KEY (Keep Educating Yourself) Ref: 598977-EPP-1-2018-1-RS-EPPKA2-CBHE-JP finansiranog sredstvima konkursa Erasmus+ Capacity Building in Higher Education 2018 EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency) Evropske komisije
Challenges of the digital era for higher education. Seminar u organizaciji tima stručnjaka za reformu visokog obrazovanja Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja (HERE tim) u saradnji sa Fondacijom Tempus – Erazmus+ kancelarijom u Srbiji u Beogradu 2. oktobra 2018. godine.
Živi lokalno – radi globalno, WWVršac, VI Internet konferencija, održana u Vršcu, od 26-28. oktobra 2018. godine.
Meet&Code (interni naziv: I understand HTML) skupovi održani 13.10.2018. i 15.10.2018. godine u organizaciji Visoke škole strukovnih studija za vaspitače „Mihailo Palov“ i Istraživačko-edukativnog centra iz Vršca sa ciljem da se populariše i obeleži Evropska nedelja programiranja.
Prtljaga, P i  Prtljaga J. (2019). Language and way of learning in the era of artificial intelligence. Rad predstavljen na 3. Međunarodnoj naučnoj – tehničkoj konferenciji o darovitosti pod nazivom „Daroviti i budućnost“. 13. April 2019. Ruše, Slovenija.
„Inequality Challenge – Tackling gender inequality through theatre-based education among most vulnerable groups in Serbia“ realizator projekta Asocijacija za seksualno i reproduktivno zdravlje i prava Srbije (SRH Srbija), uz podršku partnerskih organizacija i die Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH posredstvom Istraživačko-edukativnog centra.
Интегративни приступ на раном узрасту – улога васпитача суфинансиран од стране Покрајинског секретаријата за науку и технолошки развој (број пројекта 142-451-2712/2018-02-1,  координатор пројекта: др Наташа Стурза Милић), члан тима за реализацију.
Moodle obuka – realizovana u periodu od 3. do 5. juna 2019. godine u okviru projekta pod nazivom „Mobilnost visokošolskih učiteljev Univerze v Mariboru (UM) 2018–2021“, koji je ostvaren saradnjom Visoke škole i Pedagoškog fakulteta Univerziteta u Mariboru, Slovenija.
Digitalne kompetencije u inicijalnom obrazovanju nastavnika. Konferencija u organizaciji Fondacije Tempus – Eurydice mreže i Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja u Beogradu 4. jula 2019. godine.
Дигиталне компетенције васпитача – стање и перспективе суфинансиран од стране Покрајинског секретаријата за науку и технолошки развој (број пројекта 142-451-2427/2019-02/2),  координатор пројекта.
Recenzent
FEBM2019 – The Fourth International Conference on Economic and Business. Sanya, China: October 19-21, 2019. www.febm.org
SSPHE2019 – Third International Conference on Social Science, Public Health and Education. Xiamen, China.: November 26 to 28, 2019.  www.ssphe.org/Rewievers.aspx  
 
Školska 2019/2020.
 
Monografija , publikacije
Prtljaga, P. i Bratina, T. (2020). Primena informaciono-komunikacionih tehnologija u vaspitno-obrazovnom radu.  Visoka škola strukovnih studija za obrazovanje vaspitača Mihailo Palov, Vršac. (ISBN 978-86-7372-279-5), dostupno na: http://research.rs/primena-ikt-u-v-o-radu/
Naučni i stručni radovi, prikazi
Prtljaga, P i Đorđev, I. (2020). Neophodnost kontinuiranog unapređivanja digitalnih  veština u identifikaciji i radu sa darovitima, u  (G. Gojkov, A. Stojanović, ur.): Zbornik 25: Kompleksnost fenomena darovitosti i kreativnosti – izazovi pojedinac i društvo, Visoka škola strukovnih studija za vaspitače ,,Mihailo Palov” Vršac i Univerzitet ,,Aurel Vlajku” Arad (Universitatea de Vest „Aurel Vlaicu”, Arad, Romania). (ISSN 1820-1911, ISBN 978-86-7372-281-8), str. 336–347. Dostupno na: https://www.uskolavrsac.edu.rs/Novi%20sajt%202010/ Dokumenta/Izdanja/25%20Okrugli%20sto/default.htm
Prtljaga, P., Sturza Milić, N. i Činč, E. (2020). Digitalne kompetencije vaspitača za prikupljanje i obradu informacija u radu sa darovitom decom predškolskog uzrasta. Prihvaćen rezime za rad koji je trebalo da bude prezentovan na konferenciji: 26. Okrugli sto: Daroviti – lična i socijalna perspektiva, Vršac, Srbija, 29. jun 2020. (konferencija odložena zbog COVID19 epidemije).
Prtljaga, P. i Stojanović, A. (2020). Razvoj moralnih vrednosti vaspitača i dece za bezbednu upotrebu digitalnih tehnologija. Prihvaćen rezime za rad koji je trebalo da bude prezentovan na konferenciji: „Vaspitač u 21. veku“ pod nazivom „Izazovi primene Osnova programa predškolskog vaspitanja i obrazovanja“, Sokobanja, Srbija, 27. i 28. mart 2020. godine (konferencija odložena zbog COVID19 epidemije).
Učešća na naučnim i stručnim skupovima i (e)konferencijama, obukama
Meet&Code (interni naziv: Budi na ti sa Vi) skupovi održani 12. 10. 2019. i 14. 10. 2019. godine u organizaciji Visoke škole strukovnih studija za vaspitače „Mihailo Palov“ i Istraživačko-edukativnog centra iz Vršca sa ciljem da se populariše i obeleži Evropska nedelja programiranja. Predavač i organizator. (v. https://www.uskolavrsac.edu.rs/odrzan-meet-and-code-2019/)
Internacionalni (onlajn) samit u okviru Nedelje obrazovanja (engl. Education Week; v. https://www.edweek.org/) – What to Teach Today to Prepare Students for Tomorrow’s Workplace, 26. 2. 2020. – učesnik (v. https://erasmusplus.rs/transnational-cooperation-activities-tca/; https://www.uskolavrsac.edu.rs/odrzan-education-week-what-to-teach-today-to-prepare-students-for-tomorrows-workplace/).
Konferencija međunarodnog karaktera Digitalno obrazovanje 2020, 10. 4. i 11. 4. 2020. godine, (organizatori: Centar za obrazovne tehnologije na Zapadnom Balkanu u saradnji sa Zavodom za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja i Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Fondacijom Petlja, Zavodom za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja, Timom za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva i Privrednom komorom Srbije, a uz podršku kompanija Microsoft i Oracle, ali i drugih partnera) – učesnik. (v.  https://www.uskolavrsac.edu.rs/odrzana-konferencija-digitalno-obrazovanje-2020/).
Projekti
Član tima (WP7 – Dissemination & Exploitation) za realizaciju projekta KEY (Keep Educating Yourself) Ref: 598977-EPP-1-2018-1-RS-EPPKA2-CBHE-JP finansiranog sredstvima konkursa Erasmus+ Capacity Building in Higher Education 2018 EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency) Evropske komisije
Digitalne kompetencije vaspitača – stanje i perspektive sufinansiran od strane Pokrajinskog sekretarijata za nauku i tehnološki razvoj (broj projekta 142-451-2427/2019-02/2),  koordinator projekta.
Holistički pristup ranom razvoju – stanje, izazovi i perspektive, školski razvojni projekat.
Seminari stručnog usavršavanja (realizator)
Prenosive (transverzalne) veštine u obrazovanju – za korak ispred (autori: doc. dr Tanja Nedimović i dr Ivana Đorđev; realizatori: dr Tanja Nedimović i dr Ivana Đorđev; dr Predrag Prtljaga, prof. dr Aleksandar Stojanović) – odobren za šk. 2018/19, 2019/20, 2020/21. godinu.
U okviru projekta KEY, program stručnog usavršavanja Centra za celoživotno učenje u Vršcu:
Unapređivanje digitalne pismenosti i kulture zaposlenih u obrazovanju (https://www.uskolavrsac.edu.rs/projekat-key-centar-za-celozivotno-ucenje/), autor i realizator.
Zeleno vežbanje – motorički programi u prirodi – prva pomoć u slučaju nezgoda, Prenosive (transverzalne) veštine u obrazovanju – za korak ispred, Holistički pristup ranom razvoju – stanje, izazovi i perspektive, realizator.
Recenzent
Časopis Social Sciences & Humanities Open (https://www.journals.elsevier.com/social-sciences-and-humanities-open/) / Ref.:  Ms. No. SSHO-D-20-00054

(02.02.2021.)  

European Talent Point

etsn_logo-01

Izaberite

  • Početna
  • Obaveštenja
  • Rezultati
  • Raspored predavanja/polaganja
  • Galerije
  • Praksa
  • Metodike
  • Studentski parlament
  • Portal za sadašnje i buduće vaspitač(ic)e

Erasmus Charter for Higher Education – ECHE

Povelja Grada Vršca

povelja

Najnovije

  • Obeležen svetski dan poezije (21. 3. 2023. godine)
  • mr Nevena Čolakov
  • Potpisan Sporazum o saradnji
  • Rezultati Konkursa za realizaciju mobilnosti nastavnog osoblja
  • Dan otvorenih vrata
  • Prijava ispita za vanredni ispitni rok
  • Druga i treća integrativna motoričko-defektološka radionica

Dokumenta

  • Dokumenta Visoke škole
  • Javno publikovan dokument
  • Javne nabavke
  • Akreditacija studijskog programa – strukovna medicinska sestra/tehničar
  • Akreditacija Ustanove 2019. g.
  • Akreditacija Master 2018. g.
  • Akreditacija 2016. godine
  • Akreditacija 2014. g.
  • Akreditacije 2012. g.
  • Akreditacije pre 2012. g.
  • Akreditacije ZUOV
  • Izbori u zvanja
  • Cenovnik

Korisne veze

  • Centar za celoživotno učenje
  • Projekat KEY Erasmus+
  • Istraživačko – edukativni centar
  • Research in Pedagogy
  • Portal za sadašnje i buduće vaspitač(ic)e
  • Tempus TEACH
  • Projekat EU IPA
  • Blog Visoke škole
  • Srpska akademija obrazovanja
  • Politika privatnosti

Pretražite sajt

Svi pojmovi koji su na ovom sajtu upotrebljeni u muškom gramatičkom rodu obuhvataju muški i ženski rod lica na koja se odnose.


© Visoka škola 2012-2022, Vršac

Administred by: Managed by: Powered by: