Zasto je vazno da dete skloni igracke?

Kada dete nauči da redovno sklanja igračke neće se stvoriti kod njega samo prosta higijenska navika, naprotiv. Deca raspoređujući igračke na za njih predviđena mesta, vežbaju sortiranje, sparivanje, klasifikovanje i organizovanje, što su veoma složene logičke radnje.

Uz stalne pohvale deca će naučiti da cene organizovanost i red. Dečja svest o čuvanju okoline i njihova samodisciplina će se razvijati na ovaj način. Ovo je takođe prilika da sarađuje sa drugima. Deca vole da se osećaju važno, samostalno i odgovorno, a ovo je idealna prilika da se uvere da to stvarno i jesu. Uz  stalne pohvale, odrastajući u urednom prostoru, gde se sve lako može pronaći dete će se osećati sigurno i bezbedno. 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>